نحوه شستن پارچه مبل در منزل

نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

تمیز کردن و نگهداری از مبل های منزل

مبل وسیله ای که امروزه در تمام منازل به صورت حنمی موجود است ، به گونه ای که هر خانواده با هر متراژ از خانه ای که دارند ، متناسب با منزل خود یک سرویس مبل راحتی و یا سلطنتی و یا هر نوع دیگری را در منزل خود دارند ، لذا این موضوع نشان از همه گیر شدن این وسبله راحتی در تمام منازل و فرهنگ ما ایران شده است .

هر فردی که در منزل خود مبل داشته باشد ، تقریبا 70% از زمان خود را در منزل ،روی مبل نشسته است ، حالا چه زمانی که استراحت میکند و یا به تماشای تلویزیون می پردازد و یا اینکه امروزه به عنوان تخت خواب هم استفاده می شود ، بهرحال کل و یا نصف زندگی خانگی ما بر روی این وسیله راحتی می باشد ، لذا تمیز نگهداشتن آن و نحوه چیدن مبل در منزل می تواند آرامش بسیاری را برای ما به ارمغان بیاورد ، پس می توان پی برد که مبلها نقش اساسی در راحتی ما در منزل را ایفا میکنند.

باربری آرامش بار با سالها تجربه در امر باربری در تهران و شهرستانها ، به این موضوع پرداخته و چگونگی شستن و تمیز نگهداشتن مبلمان در منزل را برای شما دوستان و همیاران عزیز جمع آوری نموده است، پس با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

چرا باید مبل ها همیشه تمیز باشند

لکه هایی که بر روی مبل های شما ایجاد می شود ، می توانید اولا موجب انتشار میکروب های آلوده بر روی لباس و انتقال آن به سایر نقاط خانه شما شود و همچنین از همه مهم تر ، داشتن لکه بر روی مبل ، باعث ایجاد یک صحنه نا خوشایند در دکوراسیون منزل شما میشود و به بیننده یک حس بدی را انتقال میدهد ، پس حتما حتما باید در نگهداری و تمیزی مبل های خود کوشا باشیم.

نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

تمیز کردن جای نوشابه بر روی مبل

اگر بر روی مبل شما نوشابه ریخته و لکه های آن بر روی مبل شما باقی مانده است ، نگران نباشید ،مراحل زیر را حتما دنبال کنید :
1-خیلی سریع اقدام به تمیز کردن مبل کنید
2-کمی نک را روی محلی که نوشابه ریخته شده بپاشید
3-با اسفنجی خیس محل لکه ها را که نمک ریختید را تمیز کنید تا دیگر اثری از لکه نوشابه بر روی مبل شما نباشد.


نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

رفع اثر سوختگی و زردی سیگار بر روی مبل

اگر اثر سوختگی بر روی مبل شما باقی مانده و یا اینکه زردی سیگار روی مبل شما هست به هیچ عنوان نگران نباشید ، زیرا این کار به راحتی قابل پاک شدن است . فقط با یک حبه قند می توانید این کار را انجام دهید

مراحل کار به این شکل میباشد که :
1-قند را آنقدر روی لکه بمالید تا اثر لکه بر روی مبل شما حذف شود
2-اگر جنس پارچه مبل شما از الیاف مصنوعی می باشد می توانید به جای قند از آبلیمو استفاده کنید ، میبینید که لکه ها سریع پاک میشوند
3-اگر جنس پارچه مبل شما از نوع کرکدار می باشد می توانید با استفاده از شیر و پنبه جای لکه را پاک کنید ، و در آخر برای اینکه جای شیر نیز پاک شود می توانید با صابون و آب جای لکه ی شیر را نیز پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر بر روی مبل

برای این کار کافی است که مراحل زیر را دنبال بفرمایید :
1-اول جای جوهر که روی مبل شما قراردارد را کمی خیس کنید و کمی نمک روی لکه بریزید
2-حالا با پنبه آن محل را تمیز کنید ، به همین راحتی میتوانید ببینید که لکه های جوهر پاک شده اند.


نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

پاک کردن لکه چربی بر روی مبل

برای پاک کردن لکه های چربی بر روی مبل می توانید کمی محلول الکل و نمک بر روی محل لکه گرفته بمالید ،خیلی سریع آنها پاک می شوند.

اگر جنس رویه مبل شما ابریشمی است ، میتوانید :
1-ابتدا یک برگه کاغذ خشک کن را روی محل لکه گذاشته
2-سپس با استفاده از اتو داغ ، آن محل را که کاغذ را کاغذ گذاشته اید را محکم فشار دهید تا لکه ناپدید شود

نحوه تمیز کردن و شستشوی مبل

تهیه و تنظیم : رضا حجازی