دکوراسیون در خانه های کوچک

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

زندگی قدیم ها و خانه های آنها

خیلی وقت ها پیش در ایران ، اصلا خانه ای به اسم آپارتمان وجود نداشت و یا به گمانم کمتر محله ای در تهران بود که متراژ خانه های آن کمتر از 100 متر بوده باشند ، اگر خاطرات پدران و پدربزرگانمان را مرور کنیم همگی ازخانه های بسیار بزرگ با حیاط ها و دالان های بسیار بزرگ صحبت میکنند که تمام کودکی و حتی جوانی خود را در این خانه ها گزرانده اند.

با بیشتر شدن جمعیت و همچنین با بیشتر شدن کوچ روستاییان به شهرها ، واقعا نیاز به مسکن و فضایی برای ساخت و ساز خانه ها بیشتر و بیشتر احساس میشد ،به گونه ای که در یک مقطع زمانی از ساخت و سازها دچار مشکلات زیادی شدنند و در مکانهای نامناسی برای ساخت سازهای خانه اقدام کردنند ، به همین ترتیب ، این موضوع بهانه ای شد که آپارتمانها ظهور پیدا کنند در کلان شهرها .

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

آپارتمان نشینی و در آپارتمان زندگی کردن واقعا با زندگی در یک منزل تک واحدی و مستقل خیلی فرق میکند ،و باید یکسری قوانین و مقررات نظم و آسایش ساکنین و همسایگان کناری واحد خود را حفظ کنیم ، به گونه ای میشود گفت که باید یک فرهنگ آپارتمن نشینی داشته باشیم و باید همگی این فرهنگ را آموززش دیده و رعایت کنیم .

اما دغدغه اصلی ظهور آپارتمان نبود ، بلکه کوچک تر شدن خانه ها وآپارتمان ها در فضای شهری بود ، حالا می توان این کوچک تر شدن خانه ها را باز به گردن کمبود فضای شهری و استفاده بهینه از فضا و رشد جمعیت انداخت ، ویا می توان دغدغه اصلی این کوچک تر شدن هرچه بیشتر خانه ها را گرانی و کم شدن قدرت خرید افراد در خرید مسکن دانست ، بهرحال هر مشکل کارشناسانه ای میتواند داشته باشد ولی باید این واقعیت را پذیرفت که خانه ها روز به روز کوچک تر می شوند .

چیدمان و دکوراسیون در خانه ها و آپارتمان های کوچک

فرض کنید شما در تهران زندگی می کنید و توانسته اید که با هزار قرض و وام و تلاش یک واحد 50 متری در گوشه ای از شهر خریداری کنید، بعضی از افراد به دلیل اینکه قبلا در خانه های بزرگتری مستاجر بوده اند و یا در خانه پدری خود در قدیم تر در خانه ها و آپارتمانهای بزرگتری بزرگ شده اند، دیگر میلی به زندگی در خانه ها و آپارتمان های کوچک را ندارند و بیشتر این افراد فقط به خاطر سرمایه گذاری و بی ارزش نشدن پول نقد آنها اقدام به خریداری این نوع آپارتمان ها می کنند و در نهایت آن را به فرد دیگری اجاره می دهند و خوشان کماکان در مستاجری به سر می برند.

و یا اینکه به دلیل رشد سریع قیمت ها یک زوج جوان و یا یک خانواده معمولی که قدرت خرید آپارتمان و یا اجاره آپارتمان های بزرگ را ندارند به ناچار در یکی از آپاتمان های کوچک 50 متری و یا سوئیت های 40 متری مستاجر می شوند ولی زیاد به مکانی که اجاره گرفته اند دلخوش نیستند و آرزوی مکانی بزرگتر را دارند.

بهرحال ما می خواهیم این مکان را برای شما به بهشت تبدیل کینم از نظر دکوراسیون با چند تکنیک ساده ،همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که 50% آرامش را فضا و سکوت و چیدمان آنجا است ولی 50% دیگر فکر و طرز رفتار شما و نحوه زندگی کردن شما می باشد که تعیین کننده خوشبختی و آرامش شما می باشد. پس حالا فرض کنیم که شما در غرب تهران یک خانه و یا آپارتمان 50 متری را خریداری یا اجاره کرده اید و قرار است با یک شرکت باربری در غرب تهران برای بسته بندی وسایل و اسباب کشی آنها صحبت کنید برای انجام یک عملیات باربری خوب تا به مکان جدید جابه جا شوید، بعد از این کار نوبت به چیدمان و دکوراسیون خانه یا آپارتمان کوچک شما می رسد که به این چند تکنیک ساده می توانید بهترین شکل ممکن را داشته باشید برای زندگی و استراحت در آنجا. خوب حالا فقط سعی کنید به موارد زیر دقت کنید :

چیدمان مبل ها در خانه های کوچک

مبل ها که یکی از مهمرین وسیله خانگی ما شده اند ، تاثیر زیادی را در فضای خانگی ما دارند و چیدن درست مبلها به ما آرامش و همچنین راحتی را برای ما ارمغان میارن ، پس به نکته های زیر برای چیدن مبلها در فضاها و خانه های کوچک دقت بفرمایید.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

1-مبل و صندلی هایی که انتخاب میکنیم برای خانه های کوچک حتما باید از سایز کوچکی برخوردار باشند ، زیر مبلهای بزرگ کوچکی خانه را کاملا نشان میدهند.
2-می توانید مبلها را که دارای سایز کوچکی هستند را درگوشه ای از خانه و میزنهار خوری را در گوشه ای دیگه و وسیل صوتی تصویری را نیز در قسمتی دیگر از خانه قرار دهید تا فضاهایی از خانه برای شما خالی بماند ، به این صورت کوچکی خانه زیاد مشخص نیست.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

اندازه وسایل در خانه های کوچک

معمولا سعی کنید در خانه های کوچک از وسایل چندکاره استفاده کنید و یا اینکه سایز وسایلتان کوچک باشد ، استفاده از وساب چندکاره هم کاربردی تر هستند و هم هجم کمی از فضای خانه شما را اشغال می کنند ،مثلا اگر میخواهید برای خود یک میز تلویزیون و کتاخانه و .... داشته باشید ، می توانید در بازار از میز تلویزیون هایی که هم قفسه برای کتاب دارند و هممیز تلویزیون هستند را تهییه بفرمایید.

رنگ دیوارها در خانه های کوچک

در خانه های کوچک معمولا سعی کنید از رنگ سفید برای رنگ دیوار استفاده کنید و همچنین از رنگ های براق استفاده کنید که خانه و فضا بزرگتر به چشم بخورد.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک


چیدمان و دکور در خانه های کوچک

سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که ار نظر ارتفاع بیشتر بزرگتر باشند تا از نظر عرض وسیله ، مثلا اگر قصد خرید بوفه ای را دارید بیشتر سعی کنید ارتفاع آن بیشتر باشد تا اینکه عرض ان ، بهرحال چینش و دکوراسیون خانه های کوچک سلیقه و حوصله نسبتا خوبی را لازم دارد که می توانید یک فضای خوبی را برای خود آماده کنید و لذت ببرید از این فضا.

در اینجا یک فیلم از چینش وسایل در خانه های کوچک را برای شما آمده کرده است که میتوانید از این فیلم ایده بیگرید

نویسنده : رضا حجازی